Betlémské světlo 2007

Na roznášení betlémského světa jsme se nakonec sešli jen ti starší a ostřílenější: Pára, Pif, Jakub, Marek a moje maličkost. Ze zasloužilých členů se k nám přidal Enigma. Tradičně jsme zamířili nejprve na LDN do Krče (tam jezdíme už tři roky).


Předali jsme Betlémské světlo nejprve sestřičkám a lékařům. Na jednom z oddělení nás pustili také navštívit na chvilku pacienty, kteří už jsou na tom tak špatně, že buď nemohou jít na Vánoce domů, nebo už nemají nikoho, kdo by si je domů mohl vzít. Nejsou to úplně lehké chvíle ani pro nás, ale pokud můžeme někomu sdělit, že není sám, má naše snažení cenu.

Pokračovali jsme potom na dětskou chirurgii, kde si Pára spletl mladou paní doktorku a neformálně ji oslovil "sestři". Bylo z toho trochu haló.

Vrátili jsme se pak zpět do kostela u Kříže, kde jsme nechali také hořet jednu svíci s Betlémským světlem. Potom jsme se rozdělili. Pára s Jakubem a Enigmou obstarali návštěvy po Praze 1 (nemocnice na Františku a několik jednotlivců), ostatek s Pifem jel do Břevnova, kde jsme popřáli dvěma rodinám.

Letos jsme měli štěstí, nikdo nás odnikud nevyhodil, ani po nás nepožadoval kategoricky světýlko zhaasnout. Navíc bylo poměrně přijatelné počasí, neomrzli jsme tedy. 

Dodatek od Pifa: To naše štestí možná bylo trošku pošoupnuto skutečností, že dopravní podnik letos prý přepravu světélka povolil. Pokusím se nalézt nějaké potvrzení této informace.